forex trading logo

Кто на сайте

Сейчас 6 гостей онлайн

Статистика

Пользователи : 7100
Статьи : 335
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 182567

 

 

http://teplovod.dp.ua

Фильтры воды

Водонагреватели

Насосы

Газовые котлы

Газовые колонки

Home Викладачу Захисту Вітчизни Викладачу Захисту Вітчизни ОРОФАРИНГІАЛЬНІ ТА НАЗОФАРИНГІАЛЬНІ ПОВІТРОВОДИ
ОРОФАРИНГІАЛЬНІ ТА НАЗОФАРИНГІАЛЬНІ ПОВІТРОВОДИ

Орофарингіальний
повітровід, як показано нижче, вводиться вигином доверху, між зубами потерпілого до твердого піднебіння. Потім повітропровід необхідно повернути на 180o, проштовхуючи вперед та слідкуючи, щоб спинка язика розмістилася під вигнутою частиною повітроводу, який, підтримуючи язик,
забезпечить вільне проходження повітря.

Існують різні розміри орофарингіальних повітроводів (від 0 до 5, де 0 – розмір для немовлят і 5 – великий розмір для дорослих). Ці повітроводи попереджають перекриття дихальних шляхів зсуненим назад язиком, проте вони є лише допоміжними пристроями, які не забезпечують якісного відновлення прохідності дихальних шляхів, тому, можливо, доведеться провести складніші маніпуляції.

ТЕХНІКА ВВЕДЕННЯ ОРОФАРИНГІАЛЬНОГО ПОВІТРОВОДУ
Виберіть правильний розмір. Розмір орофарингіального повітроводу вимірюється від кута рота до кута нижньої щелепи, або від кута рота до мочки вуха.
1. Прийміть необхідні міри, щоб захистити себе від біологічного матеріалу пацієнта
2. Відкрийте рот:
- Введіть повітровід, переконавшись, що ви не заштовхуєте язик далі до задньої стінки глотки;
- Повітровід вводиться вигином доверху таким чином, що його кінчик повернутий до піднебіння
пацієнта;
- Після введення повітропровід необхідно повернути на 180o, проштовхуючи вперед, поки фланцевий кінець не притиснеться до губ чи зубів пацієнта;
- Оральний повітровід також можна вводити вигином до язика без обертання, при цьому корінь язика обережно віджимають шпателем.

На даній фотографії показано введення назофарингеального повітроводу. Перевагою цього повітроводу є те, що він не стимулює блювотний рефлекс у пацієнтів зі збереженою свідомістю. Назальні повітроводи вводять, проштовхуючи їх через ніс увігнутою стороною до твердого піднебіння, не допускаючи внутрішньочерепного введення у випадку перелому ґратчастої кістки, яка утворює покрівлю носової порожнини. Детальна процедура введення описана нижче.

ТЕХНІКА ВВЕДЕННЯ НАЗОФАРИНГІАЛЬНОГО ПОВІТРОВОДУ
1. Обладнання:
- назофарингіальний повітровід відповідного розміру;
- лубрикант на водній основі
2. Показання:
- проблеми з диханням;
- западання язика;
- блювотний рефлекс, що не дозволяє використовувати орофарингеальний повітровід
3. Протипоказання:
- травма, викривлення перегородки носа;
- можливий перелом основи черепа;
- оклюзія порожнини носа
4. Виберіть правильний розмір. Довжина назофарингеального повітроводу вимірюється від кінчика
носа до мочки вуха. Отвір повітроводу повинен бути вужчим за ніздрю, його розмір приблизно дорівнюватиме розміру мізинця пацієнта.
5. Техніка введення.
- зволожте кінчик повітроводу лубрикантом на водній основі;
- починайте з правої ніздрі;
- вставте повітровід у ніздрю зрізаним кутом до носової перегородки, введіть далі у ніс увігнутою стороною до твердого піднебіння;
- обережно проведіть повітровід під нижню носову раковину, паралельно піднебінню по задньому зіву легкими обертальними рухами, поки кінець не притиснеться до ніздрі пацієнта
6. Переконайтеся, що повітровід введений правильно, відчувши повітря, що видихається через зовнішній отвір повітроводу, а також перевірте, що ви бачите дистальний кінець повітроводу за язичком пацієнта.
7. Зафіксуйте повітровід пластирем
8. Спостерігайте за станом пацієнта
9. Зауваження. Якщо ви відчуваєте опір при введенні повітроводу, не проштовхуйте його силою - спробуйте ввести повітровід в іншу ніздрю.